SBC42R2J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
SBC42R2J
Beschreibung:
RES 2.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Auf Lager : 680
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.252" Square x 0.984" L (6.40mm x 25.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.2 Ohms
Series SBC, CGS
Power (Watts) 5W