TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
SBC42R2J
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RES 2.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.349
$1.349
10
$1.19605
$11.9605
25
$1.09972
$27.493
50
$1.00339
$50.1695
100
$0.8683
$86.83
250
$0.733248
$183.312
500
$0.617462
$308.731
1000
$0.513266
$513.266
5000
$0.492034
$2460.17
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Composition | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Size / Dimension | 0.252" Square x 0.984" L (6.40mm x 25.00mm) |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 2.2 Ohms |
| Series | SBC, CGS |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SBC4 |