SBCHE61R5K
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
SBCHE61R5K
Beschreibung:
RES 1.5 OHM 10% 7W AXIAL
Auf Lager : 250
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.5 Ohms
Series SBC, CGS
Power (Watts) 7W