onsemi
Produkt-Nr.:
SBF720T1G
Hersteller:
Paket:
SOT-223 (TO-261)
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 300V 0.1A SOT223
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.456
$0.456
10
$0.3686
$3.686
100
$0.250895
$25.0895
500
$0.188138
$94.069
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 60MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 30mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 (TO-261) |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 1.5 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 25mA, 20V |
| Base Product Number | SBF720 |