Lin Engineering
Produkt-Nr.:
SBL40D1-04
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
60 WATT BLDC SERVO MOTOR - 40 MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$301.245
$301.245
5
$295.8699
$1479.3495
10
$290.49005
$2904.9005
25
$286.18598
$7154.6495
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 26.9 / 190 |
| Operating Temperature | - |
| Diameter - Shaft | 0.318" (8.08mm) |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Approval Agency | - |
| Encoder Type | Incremental |
| Voltage - Rated | 36VDC |
| Size / Dimension | Square - 1.570" x 1.570" (39.88mm x 39.88mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.810" (45.97mm) |
| Weight | - |
| Length - Shaft and Bearing | 1.000" (25.40mm) |
| RPM | 3000 RPM |
| Function | Standard |
| Series | SBL40DC |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | 60W |
| Motor Type | Brushless (BLDC) |
| Mfr | Lin Engineering |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | 67.9 / 480 |
| Features | - |
| Package | Box |
| Gear Reduction Ratio | - |