Lin Engineering
Produkt-Nr.:
SBL60D1-03
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
200 WATT BLDC SERVO MOTOR - 60 M
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$404.035
$404.035
5
$396.8226
$1984.113
10
$389.6083
$3896.083
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 90.63 / 640 |
| Operating Temperature | - |
| Diameter - Shaft | 0.550" (13.97mm) |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Approval Agency | - |
| Encoder Type | Incremental |
| Voltage - Rated | 48VDC |
| Size / Dimension | Square - 2.360" x 2.360" (59.94mm x 59.94mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 2.750" (69.85mm) |
| Weight | - |
| Length - Shaft and Bearing | 1.180" (29.97mm) |
| RPM | 3000 RPM |
| Function | Standard |
| Series | SBL60DC |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | 200W |
| Motor Type | Brushless (BLDC) |
| Mfr | Lin Engineering |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | 269.1 / 1900 |
| Features | - |
| Package | Box |
| Gear Reduction Ratio | - |