Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
SBR30A100CTE
Hersteller:
Paket:
TO-262
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE ARRAY SBR 100V 15A TO262
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.855
$0.855
10
$0.6992
$6.992
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-262 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Technology | Super Barrier |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800 mV @ 15 A |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | SBR30 |