SC104B-120
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC104B-120
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 12UH 3.2A 61 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.13A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.429" L x 0.386" W (10.90mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 61mOhm Max
Inductance 12 µH