SC105B-100
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC105B-100
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 3.5A 60 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.429" L x 0.386" W (10.90mm x 9.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 10 µH