SC1453ISK2.5TRT
Semtech Corporation
Produkt-Nr.:
SC1453ISK2.5TRT
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 130 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 61dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 160 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Semtech Corporation
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 150mA