SC1608C-470
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC1608C-470
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 1.03A 230MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 240mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.03 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 47 µH