SC24-331-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SC24-331-R
Beschreibung:
FIXED IND 330UH 70MA 8.63OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 70mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.63Ohm Max
Inductance 330 µH
Series SC24
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.2MHz