SC3340F-100
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC3340F-100
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 5.4A 40 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Inductance 10 µH