SC4020FH-150
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC4020FH-150
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 4.1A 45 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.272" (6.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.768" L x 0.524" W (19.50mm x 13.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Inductance 15 µH