SC5022FH-4R7
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC5022FH-4R7
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 8A 14 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.880" L x 0.640" W (22.35mm x 16.26mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 4.7 µH