SC53FU-560
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC53FU-560
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 56UH 600MA 690MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 590mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 690mOhm Max
Inductance 56 µH