SC54B-270
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC54B-270
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 27UH 1.53A 200MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 970mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.53 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 27 µH