SC62LCB-6R2
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SC62LCB-6R2
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 6.2UH 1.85A 85MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.49A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.85 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm Max
Inductance 6.2 µH