SCB75C-561
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SCB75C-561
Beschreibung:
FIXED IND 560UH 400MA 2.39OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.39Ohm Max
Inductance 560 µH