SCB75F-180
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SCB75F-180
Beschreibung:
FIXED IND 18UH 2.1A 100 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.28A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 18 µH