onsemi
Produkt-Nr.:
SCD7805BTG
Hersteller:
Paket:
TO-220
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5V 1A TO220-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.7695
$0.7695
10
$0.67925
$6.7925
25
$0.63802
$15.9505
100
$0.483645
$48.3645
250
$0.411616
$102.904
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| PSRR | 68dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | SCD7805 |