SCF4030-12-67
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SCF4030-12-67
Beschreibung:
FUSE TRIGGERABLE 12A 36V 6-7CELL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Applications Battery Protection
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0035 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 12A
Fuse Type Board Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.118" W x 0.035" H (4.00mm x 3.00mm x 0.90mm)
Product Status Active
Series SCF4030
Voltage Rating - DC 36 VDC
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Eaton - Electronics Division
Class -
Features 17.4 ~ 32.9V Triggerable