SCF9550-30-12
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SCF9550-30-12
Beschreibung:
FUSE TRIGGERABLE 30A 80V 12 CELL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Applications Battery Protection
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0025 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 30A
Fuse Type Board Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.374" L x 0.197" W x 0.091" H (9.50mm x 5.00mm x 2.30mm)
Product Status Active
Series SCF9550
Voltage Rating - DC 80 VDC
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Eaton - Electronics Division
Class -
Features 33.6 ~ 54V Triggerable