SCH114-6R8
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SCH114-6R8
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 3.7A 54 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 54mOhm Max
Inductance 6.8 µH