SCR125B-100
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SCR125B-100
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 6A 50 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.65A
Inductance Frequency - Test 2.52 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.516" L x 0.476" W (13.10mm x 12.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 10 µH