SCR125B-121
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SCR125B-121
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 2.17A 280MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.17 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.516" L x 0.476" W (13.10mm x 12.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 120 µH