SCRH64-561
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SCRH64-561
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
FIXED IND 560UH 360MA 5.43OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 180mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.43Ohm Max
Inductance 560 µH