SCRH6D38-5R0
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
SCRH6D38-5R0
Beschreibung:
FIXED IND 5UH 2.9A 26 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Inductance 5 µH