Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SCRN246R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 0.25UF 10% 2KVPK RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Dielectric Material | Paper, Metallized |
| Applications | Commutation; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 2.190" (55.63mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.810" (20.57mm) |
| Termination | Threaded, Male |
| Mounting Type | Chassis Mount, Requires Holder/Bracket |
| Size / Dimension | 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | SCR |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | 2000Vpk (2KVPK) |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 0.25 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |