SCS120PW18
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
SCS120PW18
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 18V 120W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.27" H (127.0mm x 76.2mm x 32.3mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7 A
Series SCS120PW (120W)
Power (Watts) 120W
Type Open Frame
Efficiency 85%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC