Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
SCS306AJTLL
Hersteller:
Paket:
LPTL
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SIL CARBIDE 650V 6A LPTL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.42
$3.42
10
$2.869
$28.69
100
$2.32123
$232.123
500
$2.063305
$1031.6525
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 300pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | LPTL |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 µA @ 650 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 6 A |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 6A |
| Base Product Number | SCS306 |