C&K
Produkt-Nr.:
SD02H1SBR
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 25V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.945
$2.945
10
$2.7797
$27.797
25
$2.52662
$63.1655
100
$2.189845
$218.9845
250
$1.98531
$496.3275
500
$1.84091
$920.455
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 2 |
| Actuator Level | Raised |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage Rating | 25VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.180" (4.57mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | 2,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SD |
| Body Material | Polyphthalamide (PPA) |
| Length | 0.258" (6.55mm) |
| Electrical Life | 2,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Tape Seal |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Washable | Yes |
| Base Product Number | SD02H1 |