Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SD18-2R2-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 2.55A 39.8 MOHM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.0425
$2.0425
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | 2.16A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2.55 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 39.8mOhm |
| Inductance | 2.2 µH |
| Series | SD |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |