SD36-01FTG
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SD36-01FTG
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
SOD-323
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 62VC SOD323
Auf Lager : 36622
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 50pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) -
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 450W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Series SD, SPA®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 62V
Package / Case SC-76, SOD-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V (Max)