C&K
Produkt-Nr.:
SDA02H0SBR
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.824
$1.824
10
$1.77175
$17.7175
25
$1.61158
$40.2895
100
$1.40011
$140.011
250
$1.268858
$317.2145
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 2 |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 25mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.175" (4.45mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | 1,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SDA |
| Body Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Length | 0.278" (7.06mm) |
| Electrical Life | 1,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Tape Seal |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Washable | Yes |
| Base Product Number | SDA02H |