Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
SDC1740-412
Hersteller:
Paket:
32-DIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC S/D CONVERTER 14BIT 32DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Data Interface | Parallel |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital, Dual ± |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 32-DIP |
| Series | - |
| Type | S/D Converter |
| Package / Case | 32-DIP (0.900", 22.90mm) |
| Number of Channels | 3 |
| Voltage - Supply | ±15V, 5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Bulk |
| Resolution (Bits) | 14 b |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Base Product Number | SDC1740 |