SDCL0402H2N3BT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SDCL0402H2N3BT01
Paket:
01005
Beschreibung:
FIXED IND 2.3NH 200MA 550MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 2.3 nH
Series SDCL0402H-01
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5GHz