SDE0604A-120M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDE0604A-120M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 12UH 2.5A 120 MOHM SMD
Auf Lager : 4548
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.85A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 12 µH
Series SDE0604A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 29MHz