SDFL1608Q3R3KTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SDFL1608Q3R3KTF
Paket:
0603
Beschreibung:
FIXED IND 3.3UH 15MA 1.55OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 35 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.55Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Series SDFL
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz