Techflex
Produkt-Nr.:
SDN1.25BK50
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EXPAND SLEEVE 1.25" X 50' BLACK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$62.529
$62.529
5
$58.6245
$293.1225
10
$54.7162
$547.162
20
$51.9802
$1039.604
50
$50.8079
$2540.395
100
$49.63541
$4963.541
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -45°C ~ 150°C |
| Color | Black |
| Material | Polyamide Monofilament, Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant, Salt Water Resistant |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Expandable |
| Series | Flexo® Super Duty |
| Type | Sleeve |
| Length | 50.00' (15.24m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 1.250" (31.75mm) |
| Environment Protection | UV Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Abrasion Protection | Abrasion and Cut Resistant |
| Diameter - Inside, Expanded | 2.000" (50.80mm) |
| Wall Thickness | 0.050" (1.27mm) |
| Features | Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant |
| Package | Spool |
| Width | - |
| Base Product Number | SDN1 |
| Heat Protection | - |