SDR0403-821KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR0403-821KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 820UH 100MA 12 OHM SMD
Auf Lager : 5430
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 38 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 820 µH
Series SDR0403
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.5MHz