SDR0503-330KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR0503-330KL
Beschreibung:
FIXED IND 33UH 700MA 380MOHM SMD
Auf Lager : 1440
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Inductance 33 µH
Series SDR0503
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz