SDR0602-6R8ML
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR0602-6R8ML
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 1.15A 180MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.55A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 18 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.15 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series SDR0602
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 28MHz