SDR0604-820KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR0604-820KL
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 580MA 600MOHM SMD
Auf Lager : 1598
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 580 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 82 µH
Series SDR0604
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz