SDR0703-102KHL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR0703-102KHL
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 80MA 14.2 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 130mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 30 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.177" W (6.50mm x 4.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14.2Ohm Max
Inductance 1 mH
Series SDR0703
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3.2MHz