SDR0703-1R0ML
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR0703-1R0ML
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 2.2A 42 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 25 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.177" W (6.50mm x 4.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 42mOhm Max
Inductance 1 µH
Series SDR0703
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 160MHz