SDR0805-332KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR0805-332KL
Beschreibung:
FIXED IND 3.3MH 100MA 16.5OHM SM
Auf Lager : 1984
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 170mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 28 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16.5Ohm Max
Inductance 3.3 mH
Series SDR0805
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1MHz