SDR1006-122KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR1006-122KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1.2MH 210MA 4.2OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 31 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.2Ohm Max
Inductance 1.2 mH
Series SDR1006
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.8MHz