SDR1006-561KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR1006-561KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 560UH 330MA 1.9OHM SMD
Auf Lager : 9386
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 660mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 12 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 330 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Inductance 560 µH
Series SDR1006
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.3MHz