SDR10EZPF2R20
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
SDR10EZPF2R20
Beschreibung:
RES 2.2 OHM 1% 1/2W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.2 Ohms
Series SDR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W