SDR1307-151KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SDR1307-151KL
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 1.6A 250MOHM SMD
Auf Lager : 2400
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 150 µH
Series SDR1307
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.5MHz